KONST / Litografier / Litografi 16926166
nr 1692 6166
Jan Salakari
(f. 1932), Finland
Litografi, Signerad, numrerad 126/160 - 81, björkar. Bildmått: 16x16 cm, yttermått inklusive ram: 37x37 cm
Kondition: saknar glas
Jan Salakari, finländsk bildkonstnär född 1932.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 april 2025
kl 20:48:49
5/4 20:58:31